Slechte generale heren Widex GZC Donk

3 March 2019, 10:07 uur
Sport
mainImage
Orange Pictures
Coach Zeno Reuten met op achtergrond Ingrid Veenhuis

In de Eredivisie Waterpolo Heren werd er met speelronde 16 een volledig programma afgewerkt. Verrassend was de uitoverwinning van ZVL-1886 (4e) op Widex GZC Donk (3e).

De Leidenaren wisten GZC Donk in eigen huis met een overtuigende 5-11 pootje te lichten. Voor de stand had de winst geen gevolgen. GZC Donk heeft ten opzichte van ZVL nog een comfortabele zes punten voorsprong.

Het was voor de Gouwenaars wel een hele slechte generale voor de bekerfinale volgende week tegen AZC. Het vertoonde spel en de uitslag geeft de Goudse ploeg weinig vertrouwen. Maar wie weet, zet het trainersduo Ingrid Veenhuis/Zeno Reuten de heren deze week weer op scherp.

AZC (2e) maakte korte metten met De Ham (8e). De net tot sportploeg van het jaar gekozen ploeg van Alphen aan den Rijn maakte er 16-7 van. De koploper van de Eredivisie UZSC kwam in een thuisduel tegen ZV De Zaan (6e) niet in gevaar. Halverwege stond het al 7-2 waarna het uiteindelijk 12-5 werd.

Widex GZC Donk - ZVL-1886 5-11
Periodestanden: 1-1, 1-2, 3-5, 0-3
Doelpuntenmakers GZC Donk: Thijs Schouwerwou 2, Ingmar Veenhuis, Stan van den Heuvel, Joep de Jong.
Doelpuntenmakers ZVL: Omar Qachach 2, Mark Visser 2, Stan van Ruiten 2, Tim van der Meer, David Spijker, Jasper Haasnoot, Yannick van den Burg, Eric Verdoes.

Eredivisie Dames
In de Eredivisie Dames deden de uitslagen van de drie duels recht aan de stand in de competitie. Widex GZC Donk (2e) won van ZVL-1886 (6e). GZC Donk had een voortvarende start en sloeg met een 8-4 tussenstand in de eerste helft een beslissend gat. In Gouda werd het uiteindelijk 12-7.

ZPB H&L Productions (7e) kon het thuis in Barendrecht niet bolwerken tegen Het Ravijn (4e). In de eerste periode ging het gelijk op, maar een 1-4 en 0-3 in het tweede en derde bedrijf kwam de thuisploeg niet meer te boven. UZSC (3e) tegen ZV De Zaan (5e) werd een prooi voor UZSC. Het was lang spannend in Utrecht. Na drie kwarten stond er een 4-2 op het bord. De laatste acht minuten wist UZ het duel naar haar hand te zetten en daarmee de voorsprong uit te bouwen tot 8-3. Ranglijstaanvoerder Polar Bears kwam deze speelronde niet in actie.

Widex GZC Donk - ZVL-1886 12-7
Periodestanden: 3-1, 5-3, 2-1, 2-2
Doelpuntenmakers GZC Donk: Melissa Dongelmans 3, Nomi Stomphorst 2, Marit van der Weijden 2, Marloes Nijhuis 2, Anouk Vermeulen 2, Kayleigh Schonewille.
Doelpuntenmakers ZVL: Marianne de Groot 2, Rozanne Voorvelt, Moran Lindhout, Malissa van Rijn, Sterre Bijkerk, Roline Schuijt.
Bijzonderheid: Debuut Noa Boonstoppel (ZVL).

Bron: waterpolo.nl