De gemeente Gouda verhoogt de boetes voor mensen die eerder afval langs de weg plaatsen, vóór de ophaaldag. Vanaf deze week wordt de boete verhoogt naar 110 euro, terwijl dit voorheen nog 90 euro was.
Handhavers moeten dan wel overduidelijk kunnen nagaan van wie de te vroeg geplaatste afvalzakken zijn, bijvoorbeeld door adresgegevens die in de vuilniszak terug te vinden zijn.
De verhoogde boete komt voort uit het feit dat de opruimkosten voor de gemeente hoger zijn geworden, bijvoorbeeld door duurdere loonkosten van het personeel. Daarnaast mogen handhavers sinds een tijdje vanwege de veiligheid niet meer alleen werken, maar altijd in duo.
Naast de verhoogde boete worden er extra wijkreinigers ingezet tegen afvaldumpingen. Ook wordt de controle op adresgegevens beter en wil men storingen sneller verhelpen.