Op zaterdag 11 september 2021 is het weer Open Monumentendag in de Sint-Jan. Dit valt samen met Nationale Orgeldag. Het monumentale hoofdorgel van de Sint-Jan en het 20e eeuwse koororgel zijn op deze dag volop te horen.
Vanaf 09u00 zijn er korte orgelbespelingen door Goudse organisten en leerlingen van stadsorganist Gerben Budding. Tussen de bespelingen door is het mogelijk het orgel te bezichtigen via de speciale Open Monumentendagroute, waarbij bezoekers op plekken in de Sint-Jan komen die normaal gesproken niet voor publiek toegankelijk zijn. Ook kun je in het grote hoofdorgel kijken, terwijl er op het orgel wordt gespeeld: vingers in je oren!
Om 12u00 voert Koorschool Ars Musica o.l.v. Marjon van der Linden het educatieve Singspiel ‘Wij bouwen een orgel’ uit. Twee orgelbouwers doen met hulp van twee helpers het orgelbouwproces uit de doeken, waarbij diverse orgelpijpen zich in eigen persoon zullen laten horen. De artistieke leiding is in handen van Marjon van der Linden en stadsorganist Gerben Budding begeleidt de Koorschool op het koororgel en kistorgel.
Om 15u30, een half uur vroeger dan gebruikelijk, is het traditionele slotconcert waarbij het hoofdorgel van de Sint-Jan te horen is in combinatie met de draaiorgels van Adrie Vergeer.
De concerten zijn vrij toegankelijk met een entreekaartje voor de Sint-Jan (kinderen t/m 12 jaar, Museumkaart en Rotterdampas gratis).
Kijk voor meer informatie op www.sintjan.com en www.stichtingarsmusica.nl