Flitsbezorger Flink en gemeente Gouda vandaag voor rechter

24 March 2022, 08:48 uur
Lokaal
mainImage
ANP

Flitsbezorger Flink en de gemeente Gouda staan donderdag (vandaag) voor de Haagse rechtbank. Flink accepteert niet dat Gouda de deur dicht houdt voor deze bezorger van boodschappen. Het bedrijf heeft sinds 1 februari een pand aan de Nieuwehaven in de binnenstad van Gouda, maar de gemeente wijzigde in allerijl het bestemmingsplan waardoor dat onmogelijk wordt.

"Ongehoord", zegt woordvoerder Stefan de Bruijn van Flink bij Omroep West. "Dat een gemeente zich zo opstelt ten opzichte van een nieuwe sector en een nieuw bedrijf dat zich in een gemeente wil vestigen. Zonder dat er ook maar een klacht aan ten grondslag ligt."

Flitsbezorgers liggen in Nederland op dit moment in veel gemeenten onder vuur. In Amsterdam en Rotterdam geldt al een verbod op nieuwe distributiecentra van de snelle bezorgdiensten, de zogenoemde darkstores. Ook andere gemeenten willen de groei van het aantal flitsbezorgers aan banden leggen.

Gouda doet dat op opvallende wijze. De gemeente bereidde in het geheim een voorbereidingsbesluit voor, waarmee het bestemmingsplan voor de Nieuwehaven kon worden gewijzigd. Daar is nu alleen nog maar detailhandel toegestaan. Een flitsbezorger zoals Flink geldt niet als detailhandel.