De stam van deze beuk in het Houtmansplantsoen is ingepakt.
"Mooi gebaar. De Goudse ode aan de inpak-kunstenaar Christo (1935-2020) in het Houtmanplantsoen", zo reageerde Ed Riksen bij zijn bezoek aan het plantsoen.
Maar nee. "De boom is ingepakt om zonnebrand tegen te gaan", zo leert navraag bij de gemeente Gouda ons. "De boom heeft namelijk altijd in de schaduw gestaan van een andere boom waar onlangs een noodkap voor is aangevraagd omdat deze boom is doodgegaan. De ingepakte boom is geen zonlicht gewend en zou nu dus kunnen verbranden", zo verklaart een woordvoerster van de gemeente Gouda.
"Door het verbranden scheurt de bast open en valt deze er later af. Ook kan de boom hierdoor afsterven. De enige oplossing tegen de zonnebrand is het inpakken van de beuk met jute. Na een aantal jaren verdwijnt deze bescherming op natuurlijk wijze en kan de boom reageren door een dikkere bast aan te maken..."