Gouda krijgt een Oogcafé. Oogcafé Gouda heeft als doel om participatie en zelfstandigheid van inwoners van Gouda en omstreken met een oogaandoening te stimuleren. Wethouder Corine Dijkstra verricht vrijdag 19 april de feestelijke opening van Oogcafé Gouda.
Het oogcafé is een initiatief van de Oogvereniging en biedt mensen met een oogaandoening een plek om elkaar te ontmoeten en ervaringen uit te wisselen. Oogcafé Gouda vindt plaats bij SamSam (de Klup) in Gouda van 14.00 tot 16.00 uur.
De oogvereniging is een patiënten- en belangenorganisatie voor alle mensen in Nederland met een oogaandoening in Nederland (non profit, rechtsvorm: vereniging). Om mensen met een oogaandoening de gelegenheid te geven met elkaar in contact te komen en ervaringen uit te wisselen worden er door het hele land oogcafés georganiseerd. En nu ook eentje in Gouda. Regelmatig staan de oogcafés ook in het teken van thema's die voor blinden en slechtzienden van belang kunnen zijn: mobiliteit, verschillende leesvormen en hulpmiddelen, WMO-voorzieningen etc. De opening van het oogcafé in Gouda staat in het teken van kennismaking.
Het Oogcafé wordt georganiseerd vóór en dóór mensen die blind of slechtziend zijn. Het is een plek om elkaar te ontmoeten, ervaringen en kennis uit te wisselen, maar vooral om gezellig samen te zijn met elkaar.
Het Oogcafé Gouda is elke derde vrijdagmiddag van de maand van 14.00 tot 16.00 uur, op locatie SamSam van De Klup, Bleulandweg 1C, 2803 HC Gouda.
Aanmelden
Het Oogcafé Gouda wordt georganiseerd door de Oogvereniging. Aanmelden is gewenst en is mogelijk via [email protected]. Dit adres is ook beschikbaar voor meer informatie.