Remco van Ee en Waling Koornneef, eigenaren van de gelijknamige Goudse PLUS-markten, hebben het initiatief genomen om met een verzamelboek met historische Goudse plaatjes op de markt te komen. Op maandag 12 april wordt het eerste exemplaar van ‘Gouda, een stad om trots op te zijn’ aangeboden aan burgemeester Pieter Verhoeve en aan de kinderwethouder. Dat is ook de start van de actie. Bij de twee PLUS-supermarkten doe je vanaf dan niet alleen je boodschappen, maar spaar je ook voor plaatjes in het album over de geschiedenis van Gouda. Van de vroegste geschiedenis tot gebeurtenissen in 2021.
Remco van Ee en Waling Koornneef zijn maar al te trots op de totstandkoming, en de presentatie van het hardcover album van 70 pagina’s dik, met dertig korte teksten en maar liefst 324 plaatjes. Ze zijn ook trots op hun stad Gouda, en op de geschiedenis van de stad Gouda. De PLUS-supermarkt kent ook een lange Goudse geschiedenis. In het boek is daar dan ook terecht aandacht en ruimte voor ingeruimd.
"Gouda kent een rijk verleden, dat weet iedere Nederlander. Maar wat weet je als Gouwenaar eigenlijk zélf over de geschiedenis van je stad?", zo vroegen Remco van Ee en Waling Koornneef zich af bij de totstandkoming van het boek, een waar collectors-item. "Toegegeven, wij moesten soms ook echt even goed kijken toen we al die foto’s en afbeeldingen van de geschiedenis van Gouda onder ogen kregen. Wat ligt er toch een indrukwekkende historie in onze nog altijd prachtige stad verborgen!"
Om een ieders geschiedeniskennis ook iets op te frissen besloten Waling Koornneef van PLUS Koornneef en Remco van Ee van PLUS Van Ee in Gouda om voor hun klanten een verzamelalbum met historische foto’s van Gouda te ontwikkelen. "Dit album delen wij de komende weken gratis aan onze klanten uit. Natuurlijk is het de bedoeling dat een ieder dit album volplakt met de plaatjes die onze klanten gratis ontvangen bij het doen van hun dagelijkse boodschappen in onze prachtige en klantvriendelijke PLUS-supermarkten..."
Remco: "Ook wij hebben inmiddels in alle bescheidenheid een verleden in Gouda opgebouwd. Zo ben ik geboren in Gouda en opgegroeid in de wijk Korte Akkeren. Als kleine jongen verhuisde ik in 1979 met ons gezin naar de Prins Hendrikstraat 22 (later 58), waar mijn vader Jan en moeder Wil dat jaar een kleine buurtsuper startten. Ik zal net als vele anderen de grote brand in de Lethmaetstraat nooit vergeten. Ik zat op de Jan Ligthartschool en heb bij O.N.A gevoetbald. Het voortgezet onderwijs bracht ik door op de Willem de Zwijger
en de Rietgors, scholen die vandaag de dag niet meer bestaan. In 1992 hebben mijn ouders de huidige supermarkt aan de Constantijn Huygensstraat 110 betrokken en in 1999 mocht ik de winkel van mijn ouders overnemen."
Waling: "Mijn roots liggen weliswaar in Den Haag en het Westland, maar ook ik voel mij al jarenlang thuis in Gouda. Ik kom uit een écht ondernemersgezin en werd al op mijn 22ste jaar supermarktondernemer in Rijswijk. Na vier jaar verkaste ik naar Schiedam, om in 1999 in Gouda de winkel van nota bene de vader van Remco over te nemen! Vanaf dat moment trekken Remco en ik regelmatig samen op, bijvoorbeeld bij acties voor goede doelen. Ook brachten we eerder al een voetbalplaatjesverzamelalbum uit. Nu dus een nieuwe vorm van samenwerking, waarmee we onze band met de Gouwenaar én Gouda kunnen verstevigen."
"Natuurlijk willen wij onze grote dank uitspreken aan de Historische Vereniging Die Goude in Gouda. Zij doken voor onze klanten en voor ons in het verleden en selecteerden met veel liefde voor de stad alle foto’s voor dit nostalgische fotoalbum. Rest ons nog een ieder heel veel spaar- en leesplezier toe te wensen met dit bewaaralbum over onze favoriete stad Gouda. Tot ziens in onze PLUS-winkels, we kijken uit naar je komst!", zo nodigen Waling Koornneef (PLUS Koornneef) en Remco van Ee (PLUS Van Ee) een ieder uit.