Femke Haijtema nieuwe directeur Museum Gouda

24 November 2021, 10:43 uur
Lokaal
mainImage
Museum Gouda

Femke Haijtema wordt per 1 maart 2022 de nieuwe directeur-bestuurder van Museum Gouda. De sollicitatiecommissie was unaniem enthousiast over haar kandidatuur. Haijtema volgt Marc de Beyer op; hij wordt per 1 januari 2022 directeur van Teylers Museum in Haarlem.

Op dit moment is Femke Haijtema (1977) werkzaam als directeur Tentoonstellingen en Publiekszaken bij het Fries Museum en Keramiekmuseum Princessehof. Na de opening van het
nieuwe museum in 2013 was zij met haar team verantwoordelijk voor de herpositionering van het Fries Museum en ze was de drijvende kracht achter de herinrichting van het Princessehof in 2017.

Met haar achtergrond als socioloog en liefde voor geschiedenis ligt haar expertise in het voor een breed publiek toegankelijk maken van verhalen over kunst en erfgoed. Onder haar
hoede werden in Leeuwarden de afgelopen jaren hooggewaardeerde en goedbezochte tentoonstellingen georganiseerd zoals Escher op reis, Rembrandt & Saskia, Wij Vikingen,
Gezonken Schatten en Haute Bordure. Vernieuwende educatieve programma’s wisten de musea met de stad en regio te verbinden. Naast haar museale werkzaamheden is Haijtema onder meer actief als commissievoorzitter bij het Mondriaan Fonds en is zij bestuurslid bij het internationale museumnetwerk ICOM.

Femke Haijtema over haar komst naar Gouda: “Museum Gouda heeft mijn hart veroverd. Met de historische plek en de prachtige gebouwen, met de ontroerende religieuze kunst en de bravoure van de schuttersstukken, met het bedrijvige Gouds plateel en de atmosfeer van de Haagse school. En vooral ook met de diversiteit van de omringende stad in zijn mooie middeleeuwse jas. Ik zie er enorm naar uit om, samen met het sterke team, de betekenis van het museum voor inwoners en bezoekers nog verder te vergroten.”

Ook Annelies Dalman, voorzitter van de Raad van Toezicht van Museum Gouda is enthousiast: “Wij zijn verheugd dat het ons gelukt is een waardige opvolger te vinden voor Marc de Beyer. Hij is een zeer betrokken en bevlogen directeur en heeft Museum Gouda nog steviger op de kaart gezet. We denken in Femke Haijtema een enthousiaste en kundige opvolger gevonden te hebben. Zij heeft als directeur Tentoonstellingen en Publiekszaken de Leeuwarder musea op de kaart gezet en we hebben er alle vertrouwen in dat zij de ambitieuze koers van Museum Gouda kan voortzetten, beginnend in het Goudse feestjaar.”

Fries Museum ferliest in driuwende krêft oan Museum Gouda
Femke Haijtema wurket fan takom maart ôf net mear foar it Fries Museum, om't sy beneamd is as nije direkteur fan Museum Gouda. Femke Haijtema wie by it Fries Museum wurksum as direkteur tentoanstellingen en publykssaken. Neffens it bestjoer hat Haijtema fan grutte betsjutting west foar it Fries Museum.

Haijtema hat in grutte rol spile nei de iepening fan it nije gebou fan it Fries Museum oan it Saailân yn 2013. Neffens it Fries Museum hat sy Ljouwert op de kaart set mei tentoanstellingen as dy fan M.C. Escher, Rembrandt & Saskia en Haute Bordure. Ek wie sy in driuwende krêft efter de werynrjochting fan keramykmuseum Princessehof yn 2017.

Haijtema begjint op 1 maart takom jier by Museum Gouda, dêr't sy Marc de Beyer opfolget.