Gele pui Casa Chow maakt veel tongen los

8 April 2019, 17:12 uur
Algemeen
mainImage
De knalgele pui van het pand van Casa Chow, de nieuwe streetfoodbar op de Markt, maakt veel tongen los.

De knalgele pui van het pand van Casa Chow, de nieuwe streetfoodbar op de Markt, maakt veel tongen los. De een vindt het oerlelijk: "Hebben we nog een welstandscommissie in de gemeente Gouda ? Dit kan toch echt niet?! De ander vindt het opvallend mooi ‘Lekker zomers en fris kleurtje. Top!’ en noemt de criticasters azijnzeikers en zeurpieten.

De eigenaren van Casa Chow, de broers Boele en Luuk Sluyter – bekend van restaurant Belvedère – en  Joy (de vriendin van Boele), zijn zich van geen kwaad bewust en zijn sowieso niet blij met alle commotie. Zeker niet met de negatieve reacties. “Daar zitten we natuurlijk niet op te wachten. Onze insteek is positief. We zijn volop bezig een streetfoodbar op te bouwen, met invloeden uit Latijns-Amerika, Azië én Gouda. En daar steken we veel tijd, energie en geld in. Het kleurrijke Casa Chow moet een smaakvol feestje worden. Op je bord en voor het oog.  We willen derhalve gaan spelen met felle kleuren. Zoals ze dat in Latijns-Amerika en Azië gewend zijn", zo laat Boele Sluyter weten.

Zwart of wit
De Gouwenaars moeten zeker nog wennen aan de felle opzichte, knallende en opvallende gele kleur op de pui van het pand van Casa Chow. Vraag is ook of het allemaal volgens de beleidsregels is en of de welstandscommissie al is wezen kijken en goedkeuring heeft gegeven. Dat laatste lijkt het geval te zijn. ,,We zijn vanaf september met de verbouwing bezig. En zijn hierover continu in gesprek geweest met de ODMH. En hebben uiteindelijk zwart op wit de goedkeuring en vergunning van de welstandscommissie gekregen om de kleur Signaal Geel 1003 RAL te mogen gebruiken. De factuur voor de leges hebben we ook al ontvangen. We willen daar heel open in zijn. Met de gele kleur hebben we ook een link willen leggen met Gouda en Kaas…”, aldus Sluyter, die daarmee volledig is afgedekt.

“Voor de pui is een vergunning aangevraagd door de horeca-exploitant”, zo bevestigd de gemeente Gouda. ‘’De welstandscommissie heeft positief geoordeeld op de kleurstelling van de pui zoals benoemd in de vergunning. Zodra de definitieve kleur is aangebracht over de grondverf die er nu opzit, zal de conformiteit ten opzichte van de vergunde kleur nader worden beoordeeld. De verwachting is dat de kleur hierdoor minder ‘hard’ wordt.”

Smaakvol of niet smaakvol
Los van het feit dat de Gouwenaar het smaakvol of niet smaakvol vinden,  zijn er horecaondernemers die des duivels zijn. Dit omdat zij hebben moeten investeren in nieuwe parasols omdat hun kleur voorheen afweek van de nieuw voorgeschreven kleuren in een van de zes pasteltinten. De parasols van Casa Chow krijgen overigens dezelfde clubkleuren als restaurant Belvedère. 

Er schijnen ook horecaondernemers te zijn die het wel prima vinden, want als dit wordt toegestaan kunnen zij vervolgens ook voluit los gaan. Dan is alles wat met veel pijn en moeite is opgebouwd, weer verloren. Dan is het hek van de dam en wordt het weer een ongeregelde bende.

Beleidsregels Terrassen Gouda
Als we de Beleidsregels Terrassen Gouda 2016 (wetstechnische informatie) er op naslaan en dan met name de toelichting bij de kleur Uitval Schermen, dan komen we in het lijvige en doorwrochte stuk daarover de nodige passages tegen. Er wordt precies in voorgeschreven uit welke zes pasteltinten – met de bijbehorende RAL nummers - de ondernemers aan de Markt mogen kiezen voor hun uitvalschermen en puien. Daar staat knalgeel, zoals Casa Chow dat nu over de pui heeft uitgesmeerd, niet bij. "Als de gemeente hier niet op gaat handhaven, is het hek van de dam”, vertelt een horecaondernemer.

Richtlijnen
Ook andere horecazaken verbazen zich hogelijk. “Met de herinrichting van de terrassen een paar jaar geleden zijn duidelijke afspraken gemaakt over de kleur van de schotten, terrasstoelen, zonneschermen et cetera. En nu opeens mag een nieuweling alle richtlijnen over boord gooien en de zaak heel geel schilderen met ook nog een geel zonnescherm”, aldus een horecaondernemer op de Markt.

Grieks blauw
Een eigenaar van een Grieks restaurant in de binnenstad vertelt dat hij zijn pui jaren geleden blauw had laten verven. Binnen twee dagen stond de welstand op de stoep en moest hij de kleur er gelijk afhalen.  De man zegt dat als deze gele kleur op Casa Chow wordt toegestaan, dat hij zijn pui onmiddellijk weer blauw gaat verven.

Kermis van kleurtjes
Weer een andere restauranteigenaar aan de Markt liet weten dat - als geel mag – hij zijn parasols gelijk gaat vervangen in felle kleuren, omdat hij de huidige grijze kleuren te tam vindt. "Dan maken we van de Markt maar gewoon een kermis van kleurtjes….'’