Robin van Persie is naar eigen zeggen blij met de komst van Dick Advocaat als adviseur naar Feyenoord. De 78-jarige oud-bondscoach van Oranje staat de huidige trainer van Feyenoord twee dagen per week op het trainingsveld bij.
"Toen ik begreep dat Dick eventueel een optie was, was ik vanaf de eerste seconde heel positief", sprak Van Persie vrijdag op een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd van zondag tegen Ajax. "Ik ken Dick al heel wat jaartjes. Ik heb met Dick gewerkt in Turkije, ook bij Oranje gedeeltelijk. Op de eerste plaats vind ik Dick een geweldig persoon, echt een bijzonder mens. Daarnaast is hij ook een fantastische trainer met dik veertig jaar ervaring."
Het is niet de eerste keer dat Advocaat bij Feyenoord instapt. In 2016 liep hij al een paar maanden als onbezoldigd adviseur rond om de beginnende hoofdtrainer Giovanni van Bronckhorst uit een diep dal te helpen.
Het is niet zo dat Feyenoord nu op een heel andere manier gaat spelen, vertelde Van Persie: "Je moet het zo zien, Dick is ons klankbord en heeft ook de vrijheid om overal zijn mening over te geven. Dat gaat op een heel relaxte manier, ook bij het bespreken van een wedstrijdplan. Het is wel prettig als iemand met zoveel ervaring met een extra oog meekijkt."
Van Persie rekent zondag op steun van het thuispubliek, dat de laatste weken na een slechte reeks resultaten kritisch was. "Ik lees op sociale media veel berichten van fans die aangeven dat iedereen zondag achter Feyenoord moet gaan staan. Dat vind ik heel positief. Mijn spelers hebben dat ook gewoon nodig. Ik heb het geluk gehad dat ik door de jaren heen veel grote wedstrijden heb kunnen spelen. Maar Feyenoord - Ajax is de grootste, in mijn beleving."
Feyenoord staat tweede en heeft zeven wedstrijden voor het einde een voorsprong van 5 punten op nummer 4 Ajax.
Door: ANP