Maandag begint met vrij veel bewolking en lokaal komt er mist voor. De minima liggen rond de 11 graden. In de loop van de dag breekt de zon vaker door. Het blijft droog en het wordt 18 graden op de Wadden tot 22 graden plaatselijk in het zuiden. Er staat een zachte wind. Dinsdag wordt het 22 tot lokaal 25 graden. Er is dan eerst ruimte voor zon, maar later op de dag neemt vanuit het zuiden uit de kans op stevige buien toe. Daarbij kan het ook onweren.
Lokaal
Maandag komt er in de vroege ochtend lokaal nevel of laaghangende bewolking voor. Dit lost geleidelijk op en vervolgens schijnt de zon van tijd tot tijd. Er zal in de middag (hoge) sluierbewolking boven het Groene Hartgebied aanwezig zijn, maar de zon heeft daar over het algemeen weinig hinder van. Met een zwakke noordoostenwind, windkracht 2 à 3 Beaufort loopt de temperatuur op naar circa 20 graden Celsius. Dat zijn normale waarden voor de tijd van het jaar.
Dinsdag wordt er met een oost tot zuidoostelijke stroming warme lucht aangevoerd. Aan het begin van de dag neemt de bewolking snel toe en in de loop van de dag arriveert er vanuit een zuidelijke richting een neerslaggebied boven het Groene Hart. Soms kan het even flink doorplenzen en ook een onweersontlading is bij de felste buien mogelijk. De maximumtemperatuur loopt in de Goudse regio op tot maximaal 22 graden Celsius. De zwakke tot matige wind (windkracht 2 à 3 Beaufort) waait uit richtingen tussen oost en zuidoost. Tijdens en na passage van het neerslaggebied ruimt de wind naar noordwest, de windkracht blijft daarbij onveranderd zwak tot matig.
Woensdag trekt de storing in oostelijke richting weg en blijft het op de meeste plaatsen in het Groene Hart droog. Verder is er een mix van zon en stapelwolken. De maxima komen rond 20 graden Celsius uit in de Goudse regio. De noordwestenwind is zwak, windkracht 1 à 2 Beaufort. In de avond is er tijdelijk sprake van windstilte.
Donderdag en vrijdag verandert er nauwelijks iets aan het regionale weerbeeld en wisselen zon, wolken en een enkele lokale bui elkaar af. Op de meeste plaatsen in het Groene Hartgebied blijft het dus droog en de temperatuur loopt opnieuw op naar om en nabij 20 graden Celsius.
Ook in het komende weekend blijft het zoals het er nu naar uitziet droog en is er naast bewolking ook genoeg ruimte voor de zon. De maximumtemperaturen blijven hoogstwaarschijnlijk rond de 20 graden Celsius uitkomen.
Na het komende weekend, neemt de wisselvalligheid waarschijnlijk toe en laat de temperatuur een "geleidelijke" zeer lichte daling zien. De nachten kunnen dan ook kouder gaan worden.
Bron: Meteo Gouda, zie voor de weersverwachting: www.meteo-gouda.nl/weerbericht-gouda.html