Wethouder Oppelaar: Gouda heeft er een hele gave ontmoetingsplek bij

19 December 2025, 15:44 uur
Lokaal
mainImage
Gemeente Gouda

Kort geleden opende de pop-up store van ‘Nieuwe Buren’ haar deuren aan de Kleiweg 39. Midden in het centrum van Gouda is daar een nieuwe huiskamer van de stad gecreëerd en gisteren namen de wethouders Jan Kees Oppelaar en Michiel Bunnik een kijkje.

Hier kunnen (nieuwe) Gouwenaars elkaar ontmoeten onder het genot van (goede!) koffie en kan van de specialiteiten van het huis worden geproefd. Daarnaast is er achterin de zaak een kringloopwinkel ingericht waar mensen laagdrempelig aan bruikbare spullen kunnen komen.

Bijzonder is dat de locatie is ingericht door een samenwerking van nieuwe Gouwenaars - die nu nog verblijven op het Goudse AZC – door medewerkers van E25/Bizon, de gemeente én met hulp van het klusteam van John Williams.

Nieuwkomers kunnen hier hun talenten ontplooien, de taal leren en nieuwe vaardigheden opdoen. Volgende maand al gaat de eerste lichting op voor een diploma waarmee ze verder kunnen werken aan toekomstperspectief in Nederland.

De wethouders waren onder de indruk van deze nieuwe huiskamer die de kracht van samenwerking en ontmoeting toont, en vooral ook van de talenten van onze nieuwe stadsgenoten en de drive waarmee ze aan de slag zijn.