Verlies dames Widex GZC Donk in eerste finale eredivisie

15 May 2021, 10:44 uur
Lokaal
mainImage
Widex GZC DONK

De ontknoping in de Eredivisie Waterpolo is losgebarsten. In de eerste finaleduels (best-of-three) pakten de dames van Polar Bears en de heren van Widex GZC Donk toch wel enigszins verrassend de winst.

DAMES: Widex GZC Donk–Polar Bears
Door het bijzondere coronaseizoen ontmoetten Widex GZC Donk en Polar Bears elkaar deze jaargang pas één keer. Toen waren de Goudse dames te sterk (11-8). Nu de prijzen worden verdeeld, waren de rollen omgedraaid. Hoewel de thuisploeg lang de controle had, ging Polar Bears er met de winst vandoor: 9-10.

De bezoekers uit Ede begonnen fel aan de wedstrijd, maar hadden lang moeite om de gecreëerde kansen te verzilveren. GZC Donk had aan de andere kant een stuk minder kansen nodig, waardoor de eerste periode met 3-1 werd afgesloten. Toen Brigitte Sleeking begin tweede periode haar tweede doelpunt scoorde, kon Polar Bears serieus in de achtervolging. De ploeg van Evangelos Doudesis slaagde daar goed in. Jasmijn Dikmans en Simone van de Kraats (2x) brachten Polar Bears in drie minuten tijd terug tot 4-4. Toch kwam de thuisploeg in de volgende aanval weer op voorsprong. Sleeking bracht met een subliem lobje de 5-4 op het scorebord.

In de derde periode was het Polar Bears dat als eerste het net vond. Lola Moolhuijzen verschalkte Debby Willemsz met een lepe bal en bracht de stand weer in evenwicht (5-5). In het vervolg golfde het spel op en neer in het Goudse Groenhovenbad, waarbij de ploeg van Ingrid Veenhuis meest van de tijd aan de goede kant van de score stond. Maar telkens kwam GZC Donk tekort om echt afstand te nemen en steeds lukte het Polar Bears om terug te komen. Eerst door – wederom – Moolhuijzen, daarna door Van de Kraats (haar derde strafworp) en vervolgens Jill Oort. Toen Fleurien Bosveld met een goed diagonaal schot Polar Bears veertig seconden voor tijd voor het eerst op voorsprong zette (9-10), was het Goudse verzet gebroken. Anouk Vermeulen probeerde het nog wel van afstand, maar die bal was een makkelijke prooi voor Joanne Koenders.

Vandaag, zaterdag 15 mei, heeft Polar Bears om 16u00 in eigen bad in Ede de kans om het karwei af te maken.

Finale Eredivisie dames
Vrijdag 14 mei

Widex GZC Donk – Polar Bears: 9-10

Periodestanden: 3-1, 2-3, 2-2, 2-4

Doelpunten GZC Donk: Anouk Vermeulen 3, Brigitte Sleeking 3, Marit van der Weijden 1, Isabella van Toorn 1, Sabine Bergsma 1.

Doelpunten Polar Bears: Simone van de Kraats 4, Lola Moolhuijzen 3, Jasmijn Dikmans 1, Jill Oort 1, Fleurien Bosveld 1.


Door: waterpolo.nl