Column Theo Krins |
Van puist naar parel
De afgelopen jaren heb ik (maar ook Platform Binnenstad) regelmatig aandacht gevraagd voor het herstel van panden en gevels in de binnenstad. De laatste tijd is hier - mede door de subsidie mogelijkheid in het kader van Gouda 750 - steeds meer aandacht voor gekomen bij de eigenaren van de panden in de binnenstad.
Afgelopen week constateerde ik dat nu ook het pand van Ricken eindelijk opgeknapt is. Al in 2017 vroeg ik aandacht voor dit pand dat er er aan de zijde van St.-Janskerk belabberd uitzag. Nu ziet het er weer prima uit. Dank aan de eigenaar die dit pand uiteindelijk heeft laten opknappen, maar ook dank aan de ODMH en de wethouder voor hun vasthoudend optreden!
Wat nu wel opvalt is dat het muur aan de achterzijde van Café de Markies er nu lelijk uitziet in vergelijking met het pand van Ricken. De muur van De Markies heeft nu eigenlijk ook een opknapbeurt nodig, waarbij het mooi zou zijn als de kleurstelling gaat aansluiten aan het pand van Ricken. Hopelijk pakt de eigenaar van dit café ook de handschoen op. Dan is deze locatie straks echt een fraaie plek bij de viering van Gouda 750.
In het AD werd op zaterdag 7 augustus jl. ook aandacht besteed aan de panden. Mooi dat zo op verschillende manieren aandacht wordt gevraagd voor het opknappen van de panden in onze binnenstad.
Zoals ik in het AD opmerkte ben ik erg blij met de positieve vibe. Citaat in het AD: "Toch ziet 'waakhond van Gouda' Theo Krins genoeg om blij van te worden, zo laat hij weten. "De eigenaar van het ICI Paris-pand heeft een omgevingsvergunning om aan de bak te kunnen voor de zijgevel. En wat ik om mij heen hoor (en zie, tk): er gebeurt wat. Bij Albert Heijn en bij Etos op de Markt, de achtergevel van Ricken aan de Dubbele Buurt is klaar. Ik merk een positieve vibe."
We zijn goed op weg om straks te kunnen spreken van
"Gouda: de stad met vele parels" en niet meer over
"Gouda: de stad met vele puisten..."
Zie ook www.theokrins.blogspot.nl
Theo Krins was tot afgelopen maandag 5 juli fractievoorzitter van de ChristenUnie in Gouda en is werkzaam als Manager Client Serviceteam bij verzekeringsmaatschappij Scildon, het voormalige Legal & General. Met ingang van 1 augustus is Theo Krins de nieuwe voorzitter van de SOG.
Krins was ruim 14 jaar raadslid in Gouda en heeft eerder aangekondigd na de gemeenteraadsverkiezingen volgend jaar niet meer terug te keren in de Goudse politiek. Zijn nieuwe functie heeft zijn vertrek versneld. Op 5 juli nam hij tijdens de laatste raadsvergadering voor het zomerreces afscheid van de politiek. Krins werd daarbij benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau.