Jodan Boys is zaterdag het seizoen uitstekend begonnen. De uitwedstrijd tegen Valken’68 werd met overtuigende cijfers gewonnen. In Valkenburg werd het 0-4 voor Jodan Boys. Na een matige eerste helft, waarin Jodan Boys met 0-1 voor kwam, ging de ketchupfles in de tweede helft verder open. Er werd nog drie keer gescoord. Roy Rondeltap hield zijn doel schoon en zo gingen onze mannen met een uitstekend gevoel de bus weer in.
‘Heb je een goede voorbereiding gedraaid’, is een vaak gestelde vraag aan het begin van het seizoen. ‘Dat weten we pas als we de eerste wedstrijd hebben gespeeld.’ Afgaande op de winst van zaterdag zouden we zomaar de conclusie kunnen trekken dat de Gouwenaars inderdaad een lekkere voorbereiding hebben gehad. Daar zag het deze week misschien nog niet helemaal naar uit. Bij Jodan Boys belandden Ezra Hoogenboom en Khalid Taheri in de lappenmand. Naast de al geblesseerde Marley Berkvens, nog twee sterkhouders die hun opwachting tegen Valken’68 niet konden maken. Maar goed, trainer Mark Evers gebruikte dat niet als excuus. ‘ Wij kunnen met de beschikbare spelers Valken’68 verslaan, mits we de juiste mind set hebben.’
Rommelige wedstrijd
Jodan Boys en Valken’68 zorgden er in de eerste helft niet voor dat de toeschouwers op het puntje van hun stoel zaten. Jodan Boys speelde de eerste vijfenveertig minuten slordig. Er werd veel balverlies geleden en het druk zetten van de Gouwenaars leverde vaak niks op. Het eerste gevaar kwam dan ook van de thuisploeg. Na drie minuten was het Mieras die de bal op de buitenkant van de paal schoot. Jodan Boys was gewaarschuwd. Zoals gezegd kon Valken’68 in die eerste fase prima opbouwen. De Valkenburgers voetbalden er regelmatig door heen, zonder kansen te creëren. Jodan Boys kwam ondanks het gebrekkige spel wel op voorsprong. Yusri el Kandoussi liet al snel zijn klasse zien. Een afgeslagen vrije trap van Adil Akanioui volleerde Yusri met veel gevoel onhoudbaar achter doelman Patrick Lesger. Een goed begin voor onze mannen.
Met 0-1 de rust in
In het verdere verloop van de eerste helft gebeurde er niet veel meer. Het leek af en toe een ren je rot wedstrijd waarbij er nauwelijks kansen waren. Na een half uur leefde het Goudse publiek op toen Bob Prins de keeper had omspeeld en de bal voor het inschieten had. Met een uiterste poging wist een verdediger van Valken’68 de bal uit het doel te halen. Niet veel later was het Rick Wils met een inzet. Vanaf rechts plaatste hij de bal in de verre hoek, maar zijn inzet hobbelde net naast de paal. Jodan Boys ging met een minieme voorsprong de rust in.
Het gaat lopen
Jodan Boys kwam in de tweede helft beter voor de dag. Rick Wils staat er om bekend dat hij regelmatig de bal van de keepersvoeten weet af te snoepen. Met zijn lange benen is hij er vaak als de kippen bij als een doelman te lang treuzelt. Zaterdag was dit ook weer het geval. Doelman Lesger speelde met vuur toen Rick de bal afpakte. De hoek was te moeilijk om doeltreffend af te ronden. De bal belandde in het zijnet. Tien minuten later verdubbelde Jodan Boys de voorsprong. Moubarak Adouch stoomde weer eens op aan de linkerkant. Met een mooie curve plaatste hij de bal op de paal. De bal werd weggewerkt en die viel voor de voeten van Luc Dielhof. Luc aarzelde niet en schoot met links snoeihard de 0-2 tegen de touwen. Een heerlijke rentree voor Luc. Jodan Boys was in het tweede bedrijf echt sterker en met name uiterst doeltreffend.
Wat een klasse
Nadat Bob en Adil het veld hadden verlaten voor Mo Bellahcen en Fahim Musaui, vond Yusri het weer tijd voor een hoogstandje. Een verdediger van Valken’68 speelde de bal iets te ver voor zich uit. Als een duveltje uit een doosje wist Yusri de bal te ontfutselen. Met de bal aan zijn voet passeerde hij enkele spelers van Valken’68. Olaf van der Sande hield met een mooie loopactie wat verdedigers bezig en Yusri speelde zichzelf verder vrij en schoot onhoudbaar de 0-3 binnen. Wat een doelpunt. Het lijkt zo makkelijk, maar het is pure klasse. Vijf minuten later was het bijna de eerste goal voor Rick. Uit een goed getrapte corner kopte Rick hard in, op de doellijn werd de bal gekeerd.
Geen 1-3 maar 0-4
Jodan Boys kwam nog wel goed weg. Een spaarzame kans van Valken’68 werd tot doelpunt gepromoveerd. De assistent-scheidsrechter had echter buitenspel geconstateerd. De beelden na de wedstrijd wezen echter uit, dat er niemand buitenspel had gestaan en het doelpunt ten onrechte was afgekeurd. Daar had Jodan Boys geluk. Nadat een andere debutant, Jesper de Heij, zijn opwachting had gemaakt werd de mooiste aanval van de middag bekroond met een treffer. Jesper wist met een fraai passje Fahim aan te spelen. Fahim zette Olaf, met een schitterende bal, met de juiste snelheid en krul, alleen voor de keeper. Olaf aarzelde niet en poeierde de 0-4 tegen de touwen. En daar bleef het bij.
Volgende week spelen de Gouwenaars thuis in Gouda tegen Capelle. Op voorhand belooft dit weer een interessante ontmoeting te worden.
Door: Foto’s: Alex Dielhof. Tekst: Maarten Westerduin