Op donderdag 25 september heeft PvdA Gouda een bijzonder ALV gehouden. Met 63 leden kwamen ze samen om nog een keer te praten over de samenwerking met GroenLinks richting de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart. Er werden drie moties voorgelegd, twee moties van de leden en een van de fractie. Deze moties zorgden voor een levendige discussie onder leiding van Joost van Lier. De uitslag is dat de PvdA Gouda samen vóór de verkiezingen een kandidatenlijst vormen met GroenLinks, om als een links blok de verkiezingen in te gaan.
Er staat ons nu een drukke en belangrijke fase te wachten. De campagne voor de landelijke verkiezingen op 29 oktober en tegelijkertijd de voorbereidingen voor het samenvoegen van de kandidatenlijsten en de daaropvolgende gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart 2026. Dat zal veel van de twee partijen vragen.
''Wij moeten laten zien dat we samen staan voor een gemeenschappelijk doel, een eerlijker, socialer en groener Gouda. Op zeer korte termijn zullen wij een beroep op de leden te doen om mee te denken en te praten over het processen en de procedures die nodig zijn. We hopen ook op een grote inzet om ons perspectief te laten horen en zien in de campagne'', aldus PvdA Gouda.