Vandaag blijft het overdag overwegend droog, een enkele lokale bui blijft mogelijk maar stelt niet veel voor. Omdat ook de lucht op middelbaar en hoog niveau flink koud is, stijgt de kans op winterse neerslag bij een eventuele plaatselijke bui. Er gaat in de loop van de dag een zwakke tot matige noordenwind, windkracht 2 à 3 Beaufort waaien. De bewolking is hardnekkig, maar de zon laat niet helemaal verstek gaan. De maximumtemperatuur komt rond 7 graden Celsius uit.
Vrijdag en tijdens het weekend worden ook de nachten nog iets kouder, met in het Groene Hartgebied op uitgebreide schaal lichte vorst. Vrijdag is het vrij zonnig met sluierbewolking. In het weekend wisselen wolkenvelden en opklaringen elkaar af. Wolken hebben zondag het grootste aandeel in het regionale weerbeeld, dit heeft te maken met het passeren van een zwakke storing. De wind waait meestentijds uit noordelijke richtingen en is veelal zwak, soms matig (windkracht 2 à 3 Beaufort). Overdag is het dan nog maar een graad of 6. De astronomische lente begint zaterdagochtend om 10.37 uur.
Na het weekend bepalen hogedrukgebieden het weerbeeld. Daardoor blijft het in de nieuwe week zo goed als droog met een afwisseling van wolkenvelden en zon. In de nachten kan mist of laaghangende bewolking ontstaan, waardoor we vaak met een grijze start van de dag te maken hebben. De wind houdt zich zeer rustig en later in de week gaat de wind uit het zuidwesten waaien. De Goudse thermometers geven maandag 11 graden Celsius aan, dinsdag tot en met volgende week donderdag wordt het maximaal 13 graden Celsius in de middag. Volgende week vrijdag kan het in de Goudse regio circa 15 graden Celsius worden.
Bron: Meteo Gouda, zie voor de weersverwachting: www.meteo-gouda.nl/verwachting-gouda