Opvangcentrum Molenwiek in Gouda is bijna klaar voor gebruik

30 April 2023, 14:55 uur
Lokaal
mainImage
Digitaal Dagblad/Raymond Aarsman

Komende maand mei opent opvangcentrum Molenwiek voor 190 vluchtelingen aan de Groningerweg Goudse Poort die nagenoeg gereed is. Onder anderen zullen asielzoekers die nu op de boot in Gouda verblijven, verhuizen naar deze vaste locatie.

Het Molenwiekgebouw aan de Groningerweg stond al jaren leeg. Het COA wide graag samen met de gemeente en geïnteresseerde partijen onderzoeken of asielzoekers in het Molenwiekgebouw kunnen worden opgevangen. Dit in combinatie met andere functies voor het gebouw, zoals bedrijfsruimte voor start-ups, ateliers, onderwijsfuncties, winkels op de begane grond en op de verdiepingen nieuwe woonvormen voor specifieke doelgroepen en/of tijdelijk wonen en werken.

Eerder had het COA hiervoor een ander gebouw in de Goudse Poort in beeld, maar de onderhandelingen tussen het COA en de eigenaar van het Goudse Poortgebouw waren op niets uitgelopen.

De eerste vluchtelingen kunnen in mei op de nieuwe locatie terecht. Voor nu is het de bedoeling hier maximaal 5 jaar vluchtelingen opgevangen kunnen worden. Later bekijkt de gemeente Gouda of het gebouw geschikt is als blijvende opvangplek.