Ook deze zomer klinkt er weer muziek vanaf de Sint Janstoren

10 July 2023, 09:16 uur
Lokaal
mainImage
Ingmar Reesing

Ook dit jaar zijn er weer zomeravond carillonconcerten te horen vanaf de Goudse Sint Janstoren. Deze concerten worden georganiseerd door de stadsbeiaardier Boudewijn Zwart in opdracht van de gemeente Gouda. De concerten vinden plaats op maandagavond vanaf 20.15 uur en kunnen in de hele oude binnenstad beluisterd worden, ook de museumtuin aan Achter de Kerk is speciaal opengesteld om het carillon optimaal te beluisteren. Ook dit jaar is er ook weer een livestream via YouTube waarbij de beiaardier boven in de toren aan het werk gezien kan worden. De concerten vinden plaats vanaf maandagavond 17 juli tot 4 september.

Op maandag 31 juli is er een bijzonder concert te horen vanaf de toren, een beiaard plus concert. De stadsbeiaardier Boudewijn speelt samen met beiaardier Wim Ruitenbeek met een combinatie van beiaard en piano.
Ook dit jaar zijn er weer buitenlandse beiaardiers die het Hemony carillon van Gouda komen bespelen. Maar ook bekende beiaardiers uit de omgeving van Gouda, zoals Gideon Bodden woonachtig in Gouda en stadsbeiaardier van Amsterdam. Midori Conneman uit Waddinxveen en Gerda Peters uit Voorburg.