Michelinster voor Pieters Restaurant

29 March 2021, 11:03 uur
Lokaal
mainImage

Tien restaurants in Nederland krijgen dit jaar in elk geval een Michelinster. De bekendmaking zou pas maandag volgen, maar de informatie was zaterdag per ongeluk al via een app van de organisatie te zien. Dat heeft een woordvoerster van Michelin bevestigd.

Op het lijstje staan tien restaurants die een ster krijgen. Zo krijgt het Bergambachtse restaurant Pieters van eigenaren Pieter en Paula de Ronde één Michelinster in de Michelingids van 2021. Pieters Restaurant is te vinden op de Hoofdstraat 75 in Bergambacht. ‘Wow, wat een nieuws. Pieters Restaurant bedankt iedereen voor de vele felicitaties, telefoontjes, mails, appjes, bloemen en noem maar op. Echt bizar’, luidt de reactie van Pieter en Paula via Facebook.

Brut172 van chef Hans van Wolde in Reijmerstok (Limburg) sleept er zelfs twee in de wacht en Restaurant 212 Amsterdam krijgt er een tweede bij.

Nieuwkomers, met één ster, naast Pieters in Bergambacht, zijn De Nieuwe Winkel in Nijmegen, Kasteel Heemstede in Houten, Zeezout in Rotterdam, Daalder en Wils in Amsterdam, Meliefste in Wolphaartsdijk (Zeeland) en Tilia (voorheen De Zwaan) in Etten-Leur.

De sterrenceremonie wordt jaarlijks omlijst door veel geheimzinnigheid en spanning bij chefs over de hele wereld. De restaurants die sterren verliezen, zijn nog niet bekend.

Over Pieters Restaurant
Zowel Pieter als Paula de Ronde hebben ruime ervaring in en rond toprestaurants. Pieter als keukenchef en Paula met wijn en administratief. Op 9 mei 2014 zijn ze vol vertrouwen, met hun eigen team dit restaurant-avontuur aangegaan.

Pieter de Ronde is sinds 2009 SVH-Meesterkok ( nr. 125 ) en zorgde in het verleden op meerdere plaatsen in de functie van chef de cuisine voor een topkeuken. Denk aan Cour du Nord* ( resort Hof van Saksen ) in het Drentse plaatsje Nooitgedacht en kookte daar in korte tijd een michelin-ster als eerste resort van Europa die een ster kreeg toebedeeld. Restaurant-hotel Corona* in Den Haag, het mediterraans restaurant Puccini van hotel De Arendshoeve eveneens in Bergambacht en aan restaurant Chagall* in Leidschendam.

Voor die tijd waren er verschillende keukenposten in bekende restaurants als Villa Rozenrust* (ook in Leidschendam), De Hoefslag** in Bosch en Duin en Sancerre in Amsterdam waar zijn carrière begon. Ook heeft hij stage gelopen in The Restaurant*** van Marco Pierre White in Londen

Pieter treft zijn vrouw Paula aan zijn zijde. Samen bepaalden zij de uitstraling en inrichting van hun restaurant. Paula zorgt in de rol van gastvrouw en draagt zorg voor de mooie wijncollectie van Pieters Restaurant. Haar werkzame leven stond al langere tijd in het teken van de gastronomie. Zij is gespecialiseerd in wijn en de administratieve kant van het restaurant. Zij werkte ook bij Corona* en bij wijnkoperij De Geus. Pieter ontmoette haar in de tijd dat beiden eind jaren tachtig bij Corona werkten.