Op donderdag 13 februari 2025 organiseren Buurtgroen Gouda, IVN Natuureducatie, KNNV Gouda, Tuinambassadeurs Steenbreek Gouda en Velt vzw gezamenlijk de lezing: ‘Mijn 1000 soortentuin’ gegeven door Luc Hoogenstein: bioloog, tv-presentator, prijswinnend natuurfotograaf en schrijver van het boek ‘Mijn 1000 soortentuin’.
Luc Hoogenstein ging de uitdaging aan om in één jaar 1000 soorten in zijn tuin in Utrecht waar te nemen. Door de covid-epidemie was ook Luc gedwongen om thuis te werken. Verre van ideaal voor een ecoloog bij Natuurmonumenten! Om zijn natuurbehoefte toch te vervullen ging hij in de pauzes van het werk maar op zoek naar beestjes en plantjes in zijn eigen habitat: de voortuin. Deze zoektocht liep volledig uit de hand en overtrof zijn stoutste verwachting, zowel qua aantal soorten als qua bijzondere waarnemingen. Hij ontdekte in zijn klimop zelfs een nieuwe soort voor Nederland!
Hoeveel soorten het uiteindelijk geworden zijn? Dat zal Luc uit de doeken doen in een bevlogen lezing vol leuke verhalen, anekdotes en natuurfoto’s uit eigen Utrechtse tuin.
Wanneer: donderdag 13 februari 2025 van 19:30 - 22u (zaal open vanaf 19:15u)
Waar: Nelson Mandela Centrum
Kosten: €5 per persoon (inclusief thee/koffie, sapje)
Schrijf je in via https://bit.ly/40XVUhu en maak €5 over aan Velt Groene Hart (NL60 TRIO 0320 8623 48) onder vermelding van je naam. Na betaling ben je aangemeld.
Meld je aan voor lezing ‘Mijn 1000 soortentuin’ door Luc Hoogenstein
4 February 2025, 14:40 uur
Lokaal
, Maak Gouda Duurzaam
