De grote spar, als kerstcadeau geschonken door de Goudse zusterstad Kongsberg, kwam deze week vanuit Noorwegen aan in Gouda. In alle vroegte vervoerde Nederhoff maandagmorgen traditiegetrouw de grote boom heel voorzichtig via de Kleiweg naar de Goudse Markt. Daar stond een team van Van Doorn klaar om de boom op haar vertrouwde plek te zetten: midden op de ster voor het Stadhuis.
Zelf versierde kerstballen
Het kindercollege van Gouda hing maandagmiddag officieel de eerste kerstballen in de boom na een woord van welkom door Wethouder Thierry van Vugt. Dit jaar hebben de kindercollegeleden ieder een eigen kerstbal versierd met een wens voor alle kinderen.Kinderburgemeester Junia heeft haar kerstbal versierd als feestje. “Ik wens de kinderen in Gouda, Kongsberg en de rest van de wereld een mooi nieuw jaar toe, waarin corona geen spelbreker meer is voor stadsfeesten. Ook wens ik iedereen een mooi Gouda750jaar feestjaar toe.”Kinderwethouder Thijmen versierde zijn kerstbal met vogelvoer. “Ik wens ieder kind toe dat ze gezond buiten mogen genieten van de natuur.”
Kinderwethouder Nika knutselde een vrolijke kerstbal. “Ik wens alle kinderen een gelukkige jeugd.”
Kinderwethouder Noor versierde haar bal met potloden, linialen en gummetjes. “Ik wens ieder kind een goede opleiding toe.”
Kinderwethouder Dante gaf zijn kerstbal een dak. “Ik wens voor ieder kind een goed en veilig thuis en hulp als dat nodig is.”
Kinderwethouder Kyan maakte een sportieve kerstbal. “Ik wens alle kinderen een sportief leven toe. Niet alleen lichamelijk sportief, maar ook in denken, dus met respect voor elkaar.”
Het Casikoor onder leiding van Jetse Miedema zingt het kindercollege toe als zij de ballen in de boom hangen.
De eerste kerstballen zijn in de boom gehangen door @KindercollegeG. De ballen symboliseren wensen die het kindercollege heeft voor de kinderen van #Gouda. Feestelijk begeleid door het Casikoor olv Jetse Miedema vd Casimirschool. 1/3#GeefHetLichtDoor #Gouda #GoudaBijKaarslicht pic.twitter.com/xNzN4wsMwj
— Gouda bij Kaarslicht (@GoudaKaarslicht) December 6, 2021En tot slot het Casikoor olv Jetse Miedema van de Casimirschool 3/3 #Goida #GoudaBijKaarslicht #GeefHetLichtDoor pic.twitter.com/ejCpeESMzR
— Gouda bij Kaarslicht (@GoudaKaarslicht) December 6, 2021