Goedemorgen! Weg met coronakapsels en -wenkbrauwen, vandaag gaan deze versoepelingen in.
Een heugelijke dag voor iedereen met een coronakapsel, een verouderde garderobe, stijve spieren, lelijke nagels, uitgelopen wenkbrauwen, want: het is vandaag 3 maart! En dat betekent dat contactberoepen - oké, geen sekswerkers - en winkels hun deuren weer mogen openen. Weliswaar op afspraak
En dat niet alleen: ook rijlessen mogen weer gegeven worden, mensen tot en met 26 jaar mogen vanaf vandaag met meer dan twee personen samen buiten sporten op sportaccommodaties en je kunt dus winkelen op afspraak.
Vanaf woensdag winkelen op afspraak en kappers open.
Geplaatst door Gouds Dagblad op Dinsdag 2 maart 2021
Aan alle versoepelingen zitten wel een hoop voorwaarden, mocht je het niet meer precies op een rijtje hebben, zie onderstaand overzicht:
Welke versoepelingen gaan vandaag in?
Mensen met contactberoepen, sekswerkers uitgezonderd, mogen weer aan de slag. Reserveren is verplicht en er moet een check zijn op klachten. Daarbij is het belangrijk een mondkapje te dragen.
Ook kan je vanaf vandaag weer rijlessen volgen of een praktijkexamen afleggen. Voor het afnemen van theorie-examens wordt nog naar een oplossing gezocht.
Buitensporten met meer dan twee personen mag, als je niet ouder dan 26 bent en op een sportaccommodatie. Niet in competitieverband, maar wel met het eigen team binnen de eigen club. Voorheen was dit alleen mogelijk voor jongeren tot en met 17 jaar.
Op afspraak mogen winkels klanten ontvangen. Per verdieping mogen maximaal twee klanten tegelijk in de winkel zijn. Klanten moeten zich minimaal 4 uur van tevoren aanmelden. Een bezoek duurt minimaal tien minuten.
Bron: Rijksoverheid.nl