Diverse winkels in de gemeente Gouda die vanaf dinsdag niet meer open mogen vanwege de lockdown, zijn maandag langer dan gebruikelijk opengebleven of hebben juist speciaal de deuren geopend.
Dat gold bijvoorbeeld voor kapsalons. Een aantal kapperszaken bleef tot middernacht open om nog zo veel mogelijk klanten van een nieuwe coupe te voorzien. Kappers die normaliter op maandag gesloten zijn, gingen in de loop van de maandagmiddag alsnog aan het werk en belden (vaste) klanten met een toekomstige afspraak op om aan te bieden de haren te knippen. Dat was onder meer het geval bij de Hair Party, de kapperszaak van Mesut Parti, aan het Van Hogendorpplein 21 in Gouda.
In de detailhandel werd het met name bij boekwinkels, parfumeries en speelgoedzaken druk in de loop van de maandag. De nodige winkels besloten daarop om tot in de loop van de avond klanten de gelegenheid te geven om (kerst)inkopen te doen.