Jong en oud samen: voetbaltoernooi en Iftar op het Goudse Cruyff Court

25 March 2025, 17:40 uur
Lokaal
mainImage
PR

Vorige week werden een springkussen, verschillende kinderspellen en eettafels onder tentzeilen opgezet op het Cruyff Court in de Goudse Sportbuurt. De eerste kinderen waren rond half een klaar met school, en kwamen vanuit de omliggende flats al naar het plein gerend zodra het springkasteel overeind stond.
In samenwerking organiseerden De Betrokken Buurt, Sport.Gouda en gro-up Buurtwerk een voetbaltoernooi, bingosessie en Iftar voor de buurt. Plaatselijke woningbouwvereniging Mozaïek wonen opende hun huismeesterpost voor het evenement. De doelstelling vanuit programma ‘De Betrokken Buurt’ was dat deze feestelijke dag gezellig werd voor iedereen, met als mooie bijkomstigheid dat er leuke gesprekken en nieuwe ontmoetingen tussen buurtbewoners ontstonden. Zulke evenementen dragen bij aan een positieve sfeer en toegenomen leefbaarheid in de buurt. Alhoewel de kinderen uit de buurt elkaar al goed kenden (o.a. door de komst van het Cruyff Court in 2024), trok het evenement ook veel gezinnen en kinderen uit andere buurten. Zo hoorde verschillende moeders van elkaar op school over het evenement.

Het was een bewogen middag. Tijdens het voetbaltoernooi lieten de kinderen hun samenwerkingsvaardigheden en sportiviteit goed zien. Ook kwam burgemeester Pieter Verhoeve langs om even mee te voetballen. Sommige kinderen vonden het spannend om zijn hand te schudden, anderen bestookten hem met een vragenvuur. Na het voetbaltoernooi ging de bingosessie van start. De bingosessie was georganiseerd door de jongeren van gro-up Buurtwerk, in het kader van hun Young Leaders training. De kinderen en hun ouders waren erg positief over de activiteit, en daarmee hebben deze jongeren hun training dan ook met vlag en wimpel afgerond.

Tijdens de Iftar ontstond er in de huismeesterpost van de Triathlonflat een gezellige en giechelende meidentafel, terwijl de jongens buiten de voetbalwedstrijd bespraken onder het genot van verschillende gerechten. Een moeder had onder andere vissoep, chebakia en veel andere lekkere hapjes gekookt voor vijftig man. De opkomst was hoog, waardoor de bediening een flinke logistieke operatie werd. Gelukkig droegen zowel jonge als volwassen bewoners hun steentje bij. Zo hielpen zij met de bediening en brachten ze zelfgebakken koekjes en heerlijke Marokkaanse thee. Kortom: het doel van saamhorigheid was behaald, en jong en oud werkten samen om er een gezellige dag van te maken.