Jodan Boys toont veerkracht in laatste oefenwedstrijd

23 August 2026, 12:05 uur
Lokaal
mainImage
Dick Gijsbertsen

Jodan Boys heeft zaterdag de laatste krachtmeting voordat de competitie begint met 3-5 gewonnen van vierdedivisionist SV Hoofddorp. In een enerverend duel trok Jodan Boys uiteindelijk aan het langste eind, als zag het daar niet naar uit na twintig minuten. Jodan Boys liet zien niet bij de pakken neer te gaan zitten en de ruime achterstand werd omgebogen in een mooie overwinning. 

Jodan Boys begon de wedstrijd met Seth Rietveld als rechtsback en Adil Akanioui op het middenveld. Yusri el Kandoussi en Luc Dielhof begonnen beiden ook aan de aftrap. Jodan Boys kwam al vroeg op voorsprong. Yusri (zijn naam zullen we vandaag nog wel een aantal keer tegenkomen) stak Olaf met een scherpe pass goed weg over de linkerkant. De rappe buitenspeler was zijn directe tegenstander te snel af en wist de bal via de keeper binnen te schieten. Dat was een heerlijke start van de wedstrijd binnen vijf minuten op voorsprong. In de eerste tien minuten werd wel duidelijk dat Jodan Boys aan de bak moest om resultaat te halen in Hoofddorp. Een goede ploeg met veel dynamiek vanuit het middenveld, met goede buitenspelers en een hele slimme sterke spits. Er leek geen vuiltje aan de lucht tot de twaalfde minuut een communicatiefout tussen Khalid en Roy een tegentreffer inleidde. Khalid hoorde Roy niet die uitkwam en zijn kopbal kwam in de voeten van een speler van Hoofddorp die de gelijkmaker in het lege doel kon schieten.

Na deze treffer leken onze mannen het een kleine tien minuten helemaal kwijt te zijn. Jodan Boys zocht moeilijke oplossingen, kwam niet meer van de goal af en het leek of iedere lopende speler van de thuisploeg kon doen waar ze zin in had. Zes minuten na de openingstreffer kwam Hoofddorp op voorsprong. Een voorzet van de zijkant werd door de sterke spits aangenomen op zijn borst en met een halve omhaal en de hand van Rondeltap binnengeschoten. Twee minuten later sneed Hoofddorp weer als een mes door de boter en werd de marge twee doelpunten. Dit zag er niet goed uit. Mark Evers coachte vanaf de zijkant om gewoon weer de normale dingen te gaan doen en langzaam kwam Jodan Boys weer  beter in de wedstrijd. Rick Wils was dichtbij de aansluitingstreffer maar zijn inzet ging op de paal. Een paar minuten later zorgde een goede vrije trap van Yusri en Adil voor gevaar. Dezelfde mannen bedienden Rick tien minuten voor de rust. In kansrijke positie kwam Rick een teenlengte tekort. Een minuut voor het rustsignaal was het wel raak. Yusri zette Rick met een fraaie pass voor de keeper. Met veel gevoel lobde Rick de 2-3 binnen. Een opsteker zo net voor het rustsignaal.

Jodan Boys kwam sterk uit de kleedkamer zoals dat in het jargon wordt genoemd. Met Jesper de Heij en Rick Wils in de aanval werd Jodan Boys in de eerste tien minuten na rust een aantal maal gevaarlijk. Een treffer kon niet uitblijven. Dit gebeurde na een kwartier. Nu was Yusri zelf de doelpuntenmaker. Meteen bekeken lob over de doelman scoorde hij de gelijkmaker. De rollen waren omgedraaid. Jodan Boys ging op zoek naar de voorsprong. Die voorsprong kwam tien minuten later. Rick Wils die in de eerste helft hard werkte als altijd maar soms ook wat ongelukkig was in zijn acties, liet zijn klasse weer zien. Vanuit zijn ooghoeken zag hij de doelman te ver voor zijn doel staan. Vijf meter over de middenlijn schoot hij de bal met een boog ruimschoots over de doelman van Hoofddorp. Echt een wereldgoal. Jodan Boys had de voorsprong weer te pakken. In blessuretijd vergrootte Yusri de score met zijn tweede doelpunt. Eén op één met de keeper bleef hij uiterst koel en schoot hij zijn tweede van de middag binnen. Na enkele minuten floot de scheidsrechter voor het einde van de wedstrijd en had Jodan Boys een lekkere overwinning op zak.