Informatieavond in Gouda over verduurzamen van monumenten

11 June 2026, 09:25 uur
Lokaal
mainImage

Eigenaren en bewoners van monumentale panden kunnen op dinsdag 16 juni terecht bij een speciale Energie Happening over het verduurzamen van monumenten. De bijeenkomst vindt plaats in de Gouwekerk en is bedoeld om duidelijk te maken welke mogelijkheden er zijn om historische gebouwen energiezuiniger te maken.

De informatieavond wordt georganiseerd door de Energiecoöperatie Gouda, in samenwerking met gespecialiseerde energiecoaches en de Werkgroep Gebouwd Erfgoed en Ruimte van Die Goude. Tijdens de bijeenkomst delen bewoners praktijkervaringen met verduurzamingsprojecten in monumentale panden.

Ook vertegenwoordigers van de Omgevingsdienst Midden-Holland en de Rabobank geven uitleg over de mogelijkheden voor energiebesparende maatregelen, de geldende regels en beschikbare financieringsvormen.

Volgens de organisatoren bestaat vaak het beeld dat verduurzaming van monumenten nauwelijks mogelijk is vanwege regelgeving. De avond moet laten zien dat er binnen de bestaande kaders wel degelijk kansen zijn om energie te besparen, het wooncomfort te vergroten en de waarde van een pand te verhogen.

De bijeenkomst begint om 19.30 uur in de Gouwekerk. Bezoekers zijn vanaf 19.00 uur welkom. Voor deelname is vooraf aanmelden gewenst.