GZC Donk-waterpolodames redden het niet tegen ZV De Zaan

14 May 2023, 13:35 uur
Lokaal
mainImage

De waterpolosters van GZC Donk hebben over twee wedstrijden hun meerdere moeten erkennen in ZV De Zaan. Die ploeg werd zaterdag voor het eerst landskampioen. Na de 16-10 overwinning van vrijdag bij GZC Donk was de ploeg uit Zaandam ook in het tweede duel van de finale van de play-offs te sterk voor de elfvoudig kampioen: 13-9 (4-3, 3-1, 6-3, 0-2).

Vrijdag bleef Donk bij tot 5-5, zaterdag liep De Zaan in het tweede kwart van 4-3 uit naar 6-3. Bente Rogge kreeg rood na een worstelpartij, maar dat deerde De Zaan niet en mede dankzij drie treffers van Kitty-Lynn Joustra liep het uit naar 13-7.
Dat gat kreeg Donk niet meer gedicht. De Zaan (fusieclub uit 2012) won eerder dit seizoen de Supercup en de beker en heeft met de titel de treble compleet.