In een sauna bij een woonhuis aan de Zoetendijk in Reeuwijk werd het zondagavond wel heel erg heet. Door een nog onbekende oorzaak brak er zondagavond rond 21u30 brand uit. De brandweer rukte met veel materiaal en manschappen uit naar de uitslaandebrand in het plassengebied.
Aan de Zoetendijk in Reeuwijk is een brand uitgebroken in een sauna, de brandweer probeert overslag naar een woning te voorkomen. Er is opgeschaald naar grote brand. pic.twitter.com/ZUN2OmtJBA
— 112HM.nl (@112HM) October 4, 2020
De brandweer meldde dat de brand was begonnen in een sauna. De brand werd direct opgeschaald naar 'middelbrand', te meer omdat de locatie slecht te bereiken was met een tankautospuit. Zo moesten de brandweerlieden met pompen naar de brand locatie lopen om vervolgens te kunnen blussen. De brandweer had het vuur snel onder controle maar kon niet voorkomen dat de sauna en de aanbouw uitbrandde.
De naastgelegen woning is door de brand aangestraald en is hierdoor beschadigd. In de aanbouw lagen meerdere gasflessen, vermoedelijk zijn hiervan ook enkele ontploft.
Stichting Salvage staat de bewoners ter zijde bij de schade afhandeling.