Bij glijpartijen op spiegelgladde wegen en parkeerterreinen in Gouda zijn vrijdagmorgen een aantal gewonden gevallen. Zo waren er valpartijen op de Burgemeester Jamessingel, op de parkeerplaats van de Groenheuvel, en op een fietspad aan de Groen van Prinsterersingel.
Burgemeester Jamessingel
Op een fietspad langs de Burgemeester Jamessingel in Gouda ging vrijdagmorgen omstreeks 07u50 een scooterrijder hard onderuit. De scooterrijder raakte daarbij ernstig gewond. Het slachtoffer is nadat deze is gestabiliseerd in een ambulance overgebracht naar het ziekenhuis.
Met een traumahelikopter werd een traumateam ingevlogen om het ambulancepersoneel te ondersteunen. Het team werd tijdens het aanvliegen afgebeld.
Groen van Prinsterersingel
Op het spekgladde fietspad aan de Groen van Prinsterersingel in Gouda ging rond 8u25 een fietser hard onderuit. Bij het eenzijdig fiets-ongeval maakte de fietser een lelijke val. Het slachtoffer is in een ambulance gecontroleerd aan zijn verwondingen.
Groenheuvel
De hulpdiensten moesten een uurtje later weer hulp verlenen bij gewonden door de spekgladde parkeerplaats aan de Groenheuvel in Gouda. Rond 09u30 vonden hier meerdere ongevallen plaats.
Een bestuurder gleed met zijn auto door het spekgladde wegdek door op de 'Goudse IJsbaan' en kwam tegen een lantaarnpaal tot stilstand. Tijdens het bergen van de auto ging naast de auto een fietser hard onder uit. Deze is hierbij gewond geraakt en met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis vervoerd.
Het bergingsbedrijf had de nodige moeite om de auto op de laadbak te krijgen. Door de gladheid gleed de vrachtwagen van de berger steeds weg.