De voortgang van de bouw van 247 appartementen van project 1828 voor jongeren van 18 - 28 jaar aan de burgemeester Jamessingel in Gouda in beeld. De pedagogisch medewerkers van CompaNanny en Samen voor Goud krijgen voorrang op een woning. Na vijf jaar komen de huizen weer vrij.
1828 probeert jongeren met een cruciaal beroep een plek te geven, zodat zij dichtbij hun werk kunnen wonen. Daarom sluit de projectontwikkelaar samenwerkingsovereenkomsten met lokale partijen, waarbij ze afspreken dat hun jonge medewerkers voorrang krijgen op een aantal woningen in een 1828-vestiging.
Op juni 2024 werd de symbolische eerste paal geslagen door toenmalig woonminister Hugo de Jonge: “De woningnood onder jongeren is heel groot én heeft enorme gevolgen. Jongeren stellen beslissingen uit. Hun leven staat op pauze.” Met een bijdrage vanuit de SBI-regeling (Startbouwimpuls) kreeg 1828 Gouda net het duwtje in de rug om te kunnen gaan bouwen. “Ik heb er vertrouwen in dat 1828 in meer gemeentes voet aan de grond gaat krijgen. Wat dat betreft hebben we de afgelopen tijd veel in gang kunnen zetten, een goede basis die het nieuwe kabinet verder kan brengen.”
Ernest van der Meijde, initiatiefnemer van 1828, was trots op de eerste paal in Gouda: “Dit markeert niet alleen de start bouw van 1828 in Gouda, het is tegelijk de eerste van vele 1828-vestigingen die gebouwd gaan worden. In Haarlem, Santpoort-Noord en Leidschendam zijn de plannen ook al ver gevorderd. Juist voor deze doelgroep is het lastig om een betaalbare woning te vinden. Daarom kijken we er naar uit om in meer steden een bijdrage te leveren aan betaalbare jongerenhuisvesting.”
Wethouder Jan Kees Oppelaar (Wonen en Ruimtelijke Ordening): “Minstens 250 Goudse jongeren krijgen een betaalbare woning waarmee zij een belangrijke stap in hun leven kunnen zetten. Dat is gezien de huidige woningnood echt een mooie doorbraak, die we hebben kunnen bereiken door een nauwe samenwerking tussen overheden, ondernemers én de jongeren zelf. Dat heeft geleid tot een uniek concept met duurzame woningen, een uitgebreid aanbod aan voorzieningen en dat alles hebben we betaalbaar én voor de Goudse jongeren weten te houden.”
Het is nog niet bekend wanneer de sociale huurwoningen worden opgeleverd.