De Goudse profvoetballer Sven van Beek heeft met zijn zevende eigen doelpunt tegen FC Utrecht een record gepakt als speler met de meest eigen goals ooit in de Eredivisie. Daarmee is hij de speler die in de Nederlandse competitie het vaakst zijn eigen doelman passeerde.
Zie hier de zeven eigen doelpunten op een rijtje: https://nos.nl/video/2379044-nieuw-eredivisierecord-de-zeven-eigen-goals-van-sven-van-beek
Sven van Beek ging zaterdagavond de geschiedenisboeken van de Eredivisie in. De mandekker van Willem II, die gehuurd wordt van Feyenoord, maakte tegen FC Utrecht zijn 7e eigen goal uit zijn carrière en dat is een record! Van Beek deelde het negatieve record tot dit weekeinde met Marilia, oud-verdediger van Sparta Rotterdam en VVV-Venlo.
Van Beek kopte tegen FC Utrecht de bal op lullige wijze achter z'n eigen doelman Arijanet Muric. Dat was de 2-0 in die wedstrijd. Van Beek was er dan ook op voorbereid dat hij daar na de wedstrijd naar gevraagd zou worden. Hij vertelde wat er gebeurde bij de hoekschop waaruit hij de bal zijn eigen doel in kopte. "Ik zie 'm komen en als je het duel niet aangaat, zeggen ze daar weer wat van. Nu valt 'ie weer ongelukkig. Ik weet het: het is de zevende keer, het is leuke tv, maar mij boeit het niet heel veel. Ik lig er zeker niet wakker van."
Wat hij eraan zou kunnen doen, kon hij voor de camera van ESPN niet vertellen. "Kon ik het maar, dan had ik het ook niet gedaan. Het is pure pech. Meer kan ik er ook niet van maken. Het gebeurt, maar ik blijf er steeds positief in staan. Natuurlijk is het niet leuk, maar verder was dit een goede wedstrijd van mezelf. Dit was ongelukkig. Ik zag dat ze het duel niet konden winnen, wilde helpen en deed dat verkeerd, simpel."
Feyenoord
Zijn overige eigen doelpunten maakte Van Beek allemaal voor Feyenoord. Dat deed hij tegen FC Groningen, ADO Den Haag, AZ, De Graafschap, Excelsior en SC Heerenveen. Zie de video van de NOS hierboven.