De dag begint dinsdag met veel bewolking en plaatselijk kan een enkele bui vallen. De regen en bewolking trekken in de loop van de ochtend weg om plaats te maken voor de zon. In de kustgebieden blijft het zo goed als droog. Landinwaarts zijn in de loop van de dag nog wel een aantal pittige buien mogelijk, waarbij ook onweer of hagel kan voorkomen. Bij een matige westenwind komt de temperatuur dinsdag uit op zo'n 15 graden.
Lokaal
Dinsdag tot en met vrijdag houdt het wisselvallige weertype aan. Vooral dinsdag en woensdag zijn er nog steeds felle buien met kans op onweer en soms veel regenwater in korte tijd. Later in de week zijn de buien minder fel en schijnt de zon vaker. De temperatuur stijgt dinsdag naar maximaal 14 graden Celsius, later in de week wordt het weer iets warmer en kan het 16 graden Celsius worden in de Goudse regio.
Zaterdag tijdelijk iets koeler en buien. Tijdens de Pinksterdagen wordt het iets warmer met maxima van circa 18 graden Celsius. Er is dan geregeld zon, maar er vallen ook een aantal buien. De wind is hoogstwaarschijnlijk zwak, windkracht 1 à 2 Beaufort en waait uit westelijke richtingen.
Bron: Meteo Gouda, zie voor de weersverwachting: www.meteo-gouda.nl/verwachting-gouda