De afgelopen periode is er in de Goudse gemeenteraad veel gesproken over energieverspilling in de gebouwde omgeving. Er is of wordt gesproken met ondernemers, horeca en binnen de eigen organisatie om zoveel mogelijk energie te besparen. Toch constateert D66 Gouda dat nog niet alle ondernemers/winkels ervan zijn doordrongen dat energie die niet wordt gebruikt, ook niet hoeft te worden opgewekt. ‘’We constateren nog veel open deuren, elektrische reclameuitingen die ’s nachts blijven branden etc’’, aldus Egbert Jan Kuijlaars van D66 Gouda.
Daarom worden de volgende vragen gesteld aan het college:
Is het College van B&W bereid om in de komende maanden in gesprek te gaan met ondernemers(verenigingen) en, in samenwerking met hen, te bekijken in hoeverre het mogelijk is om energieverspilling door bijvoorbeeld open deuren bij winkels etc. te voorkomen?
Kunt u de Gemeenteraad in het eerste kwartaal van 2023 informeren over de acties die u en/of de ondernemersverenigingen uitvoeren om energieverspilling tegen te gaan?