Controle bedrijven in binnenstad van Gouda

17 March 2025, 15:50 uur
Lokaal
mainImage
Gemeente Gouda

Op donderdag 13 maart heeft de gemeente Gouda samen met de Omgevingsdienst Midden-Holland, Stedin en de politie, een controle gehouden in de Kleiwegstaat, in de binnenstad. Hierbij is gekeken of bedrijven en panden zich aan de regels houden en of de veiligheid in orde is. Veel zaken waren goed geregeld.

Tijdens de controle bleek dat veel zaken goed geregeld waren en dat de ondernemers deze acties hebben gewaardeerd. Wel zijn er enkele problemen gevonden. In één pand heeft Stedin de stroom afgesloten. Boven twee winkels werd gewoond terwijl dat volgens de regels niet mag. Ook was de brandveiligheid bij een ander pand niet goed. Bij één bedrijf is het nog niet duidelijk of alles volgens de regels verloopt, dit wordt verder onderzocht.

Gemeente controleert regelmatig 
De gemeente voert regelmatig dergelijke preventieve controles uit in verschillende delen van de stad en bij allerlei bedrijven. Dit helpt om problemen vroegtijdig op te sporen en ervoor te zorgen dat woon- en werkomgevingen veilig en netjes blijven. De controles zijn onaangekondigd.

Burgemeester Pieter Verhoeve: “Door samen zichtbaar aanwezig te zijn, zorgen we ervoor dat Gouda een veilige en prettige stad blijft om in te wonen en te ondernemen.”