Burgemeester Pieter Verhoeve ontving vrijdag een bijzondere muurdecoratie uit handen van Kim Rozestraten van Kim Skylines. Met deze uit staal vervaardigde skyline van Gouda haalde Verhoeve de meest opvallende bouwwerken van Gouda in het Huis van de Stad, met onder meer het stadhuis op de Markt, de Sint Janskerk en de Agnietenkapel. Uit staal vervaardigd krijgt dit ontwerp van de skyline van Gouda een mooi plekje in het Goudse gemeentehuis.
Trots bood Kim Rozestraten van Kim Skylines het eerste exemplaar van de skyline van Gouda aan: ""Elk ontwerp is en wordt met trots gemaakt en nu was Gouda aan de beurt. Ik wilde Pieter Verhoeve het eerst ontwerp aanbieden omdat de Skyline van Gouda natuurlijk ook gezien hoort te worden. En ik ben trots op het staaltje werk wat ik heb afgeleverd..."
De burgemeester voelde zich verrast en vereerd, zo zag Rozestraten. "Hij was geïnteresseerd hoe het ontwerp tot stand was gekomen. En we hebben nagepraat over de gebouwen die te zien zijn op de skyline", aldus Rozestraten.
"Voor historische inzicht in de details van de gebouwen heb ik tips gekregen van Nico Voogt van Voogt Verzekeringen en voorzitter van Gouda Onderneemt. Nico weet heel veel van de historische achtergronden van de gebouwen. Hij had me wat tips gegeven wat betreft vormgeving van de gebouwen die echt belangrijk zijn om aan de skyline toe te voegen. De ramen van de Sint Jan bijvoorbeeld. Omdat het staal is, is het moeilijker te maken dan houten skylines."
Het is aan de burgemeester om dit unieke design ontwerp een mooi plekje te geven in het Huis van de Stad. Rozenstraten hoopt daarbij dat Gouda warm loopt voor industrieel design. "Ik ben deze onderneming gestart nadat we bij mijn man zijn bedrijf De Droogspecialist een mooi industrieel design bedachten voor in de hal. Dit pakte zo mooi uit waardoor het idee was ontstaan om dit meer te gaan ontwikkelen. En zeker ook om de liefde van kunst in industrieel design met iedereen te delen. Een eyecatcher skyline van eigen dorp of stad, in heel mooie details vervaardigd waardoor de gebouwen meteen zijn te herkennen..."
Voor wie zijn of haar eigen bedrijf op het ontwerp wil, is dit ook mogelijk. De stalen skyline van Gouda wordt geleverd in twee formaten, 1.30m en 2m breed, is verkrijgbaar in zwart en geoxideerd staal. Met mogelijkheid tot verlichting en uitlichting van je stad of je bedrijf. Zie ook www.kim-skylines.nl