Bewoners van het Albrechtsveld zijn samen bezig met het verduurzamen van hun woningen De aanleiding? Gemeente Gouda gaf aan dat Plaswijck (postcode 2804) als eerste richting gasvrij gaat. Albrechtsveld hoort daarbij. Daarom startte een groep van 6 bewoners, met steun van Energiecoöperatie 2804, een werkgroep
Ze begonnen met een enquête onder woningeigenaren. Veel huizen hadden al dubbel glas of zonnepanelen . Maar de vraag bleef: wat is de beste volgende stap en hoe regel je dat goed? Daarom onderzochten ze waar warmte in de woningen weglekt. De uitkomsten deelden ze via bijeenkomsten en nieuwsbrieven. Ook was er een kierenjacht bij bewoners. Dat leverde veel inzicht op.
Vervolgens maakten ze een compleet stappenplan voor isolatie: dak (binnen of buiten), vloer, gevel en kruipruimte.
Inmiddels maakten al ruim 40 bewoners gebruik van het aanbod. Samen advies aanvragen en offertes vergelijken maakt het makkelijker én slimmer.
SDO subsidie
Het Albrechtsveld heeft gebruik gemaakt van een SDO subsidie, die staat voor: “Samen naar een Duurzame Omgeving”.
Paul en Jan hebben medio 2024 een aanvraag gedaan. Deze liep tot halverwege 2025.
Vanuit de gemeente is € 7.050 toegekend. Dat bedrag kon worden uitgegeven voor: het onderzoeken van voorbeeldwoningen,
het maken van drukwerk zoals flyers, nieuwsbrieven e.d. en het huren van een zaal voor een bijeenkomst met sprekers.
Kijk hiervoor op: www.gouda.nl/duurzameomgeving