Bewolkt en regenachtig met af en toe opklaringen

8 March 2021, 09:48 uur
Lokaal
mainImage
Raymond Aarsman

Maandag is het op veel plaatsen bewolkt. Lokaal valt ook een beetje regen, met af en toe opklaringen in het zuiden en noordoosten. Tijdens opklaringen vriest het tijdelijk, verder ligt de temperatuur enkele graden boven nul. Later op de dag gaat het vanuit het noordwesten op steeds meer plaatsen regenen. Er staat weinig wind en het wordt maximaal 7 graden.

Lokaal
Maandag overdag zijn er wolkenvelden en is het tot zonsondergang droog. In de loop van de middag neemt de bewolking toe en gaat het van het noordwesten uit regenen. De maximum temperatuur ligt rond de 7 graden. De wind komt uit een westelijke richting en is zwak tot matig kracht 2 a 3 Bft.

In de nacht naar dinsdag is het geheel bewolkt en zijn er perioden met regen. De minimum temperatuur ligt rond de 4 graden. Dinsdag is er aanvankelijk nog veel bewolking met af en toe wat regen. In de loop van de ochtend klaart het geleidelijk op, wel is er dan kans op een bui. De wind komt dan uit een noordwestelijke richting met kracht 3 a 4 Bft.

In de nacht van dinsdag op woensdag ligt de minimum temperatuur rond de 2 graden en zijn er flinke opklaringen. De wind is naar een zuidelijke richting gedraaid en de kracht is 2 Bft. Al snel op woensdag neemt de bewolking toe maar tot de avond blijft het droog. De zuidelijke wind neemt met name in de middag toe naar kracht 4 Bft. De eerste uitschieters in de wind komen dan rond de 45 km per uur te liggen.

Vanaf woensdagavond tot donderdag aan het einde van de ochtend valt er regen, ongeveer 10 mm. Als op donderdag aan het einde van de ochtend het koufront passeert kunnen er uitschieters voorkomen tot ongeveer 100 km per uur. De windrichting wordt dan meer zuidwestelijk. In de middag zijn er opklaringen. De maximum temperatuur ligt op donderdag rond de 11 graden.

Op vrijdag neemt de wind in kracht af naar kracht 4 a 5 Bft met uitschieters tot 75 km per uur. Na vrijdag wordt het rustiger met de wind maar er blijft kans op regen. De maximum temperaturen liggen dan rond de 8 graden

Bron: Meteo Gouda, zie voor de weersverwachting: www.meteo-gouda.nl/verwachting-gouda