De politie heeft zondagavond rond 19u30 een grootschalige actie uitgevoerd aan de Nijverheidsstraat in Gouda. De Dienst Speciale Interventies (DSI) van de politie deed naar aanleiding van een eerdere ontvoering op een 56-jarige man uit Hoofddorp, die vanuit Cruquius werd ontvoerd, een inval in een loods. De politie controleerde daarbij meerdere loodsen. Alle 29 garageboxen werden daarbij door de politie stuk voor stuk op volgorde opengebroken.
In een loods is een voertuig aangetroffen die de ontvoerders hebben gebruikt. Het gaat om een rode Mercedes Vito bus. De politie heeft de 56-jarige man uit Hoofddorp nog niet aangetroffen en maken zich ernstige zorgen over zijn welzijn. Vanwege de ernst van het delict is al een beloning van 15.000 euro uitgeloofd om de zaak op te lossen.
Wel zijn er meerdere personen met hun handen op het hoofd de loods uitgehaald door de politie. De politie kan niet bevestigen dat er aanhoudingen zijn verricht. Een politietakel sleepte het voertuig af.
Deuren die door midden zijn gezaagd, een gebogen garagedeur, andere deuren die hardhandig zijn geforceerd en inmiddels zijn dichtgetimmerd. Dat is maandagochtend het beeld dat terug doet denken aan zondagavond. Sommige garageboxen zijn professorisch met platen afgedekt en afgesloten.
Mensen in de Vogelbuurt en bij de Nijverheidsstraat verwachten wel arrestaties van Goudse verdachten. Want, zo zeggen zij, als je niet uit Gouda komt dan ken je de binnenplaats met de 29 garageboxen niet. En ook de weg naar de Vogelbuurt weten, is voor mensen die niet in Gouda wonen niet vanzelfsprekend.