Uitvoeringsorganisaties geven jaarlijks miljoenen euro's uit aan diversiteits- en inclusiebeleid. Zo gingen er duizenden euro's naar een hoogleraar die als 'inclusieregisseur' optrad en naar trainingen voor 'Intercultureel vakmanschap: introductie diversiteitssensitief', 'Women in Leadership' en 'onbewuste vooroordelen'. Bij de Sociale Verzekeringsbank werden zelfs twee kunstobjecten verwijderd uit angst voor 'onrust'.
Uit het overzicht dat De Telegraaf opmaakte op basis van antwoorden op Kamervragen van JA21-leider Joost Eerdmans, blijkt dat er door sommige diensten jaarlijks tonnen worden uitgegeven aan diversiteitsbeleid. Bij elkaar komt het dit jaar neer op een bedrag van ruim 2,4 miljoen euro.
Eerder meldde De Telegraaf al dat ook ministeries miljoenen uittrekken voor diversiteitsbeleid. Eerdmans wil dat daar zo snel mogelijk een einde aan komt: "Diversiteits- en inclusietrainingen zijn een verdienmodel geworden en zitten als betonrot in onze instituties en uitvoeringsinstanties."
Door: ANP