Regen met opklaringen

7 February 2019, 09:08 uur
Algemeen
mainImage

De donderdag start met regenbuien, maar in de loop van de dag wordt het droger en zonniger. Het wordt donderdag zacht voor de tijd van het jaar, met een maximumtemperatuur van ongeveer 8 graden. Er waait een zuidwestelijke wind die matig tot vrij krachtig is. De komende dagen zullen ook onstuimig verlopen. De nacht naar vrijdag zal rustiger verlopen, maar in de ochtend volgt er opnieuw flink wat regen. Ook gaat het dan fors waaien vanuit het zuidwesten. Zaterdagmiddag blijft de wind aanhouden en zullen er een aantal buien vallen. Wel is er af en toe wat ruimte voor de zon.

Donderdagochtend is het zwaar bewolkt en valt er in de eerste helft van de ochtend nog regen. In de middag zijn er enkele opklaringen en is er een kleine kans op een bui. Het wordt 9 graden Celsius in onze regio. De zuidwester is matig tot vrij krachtig 4 à 5 Beaufort met uitschieters tot rond de 65 km per uur.

Vrijdag raakt het na enkele zonnige momenten in de ochtend al weer vrij snel geheel bewolkt. Van tijd tot tijd valt er regen. In de middag activeert het gebied en is de neerslagintensiteit over het algemeen matig. Tijdens de avonduren blijft het regenen in het Groene Hart. Het wordt maximaal 10 graden Celsius in de middag. De zuidwester is matig tot vrij krachtig, windkracht 4 à 5 Beaufort met uitschieters tot 65 km per uur.

Het weekend verloopt geheel bewolkt, wisselvallig en zeer zacht. De temperatuur stijgt naar circa 12 graden Celsius en in het centrum van Gouda kan het plaatselijk 13 graden Celsius worden. Zaterdag is het onstuimig met een (vrij) krachtige zuidwester, windkracht 5 à 6 Beaufort en uitschieters tot rond de 65 km per uur. 

Zaterdag overdag lijkt het op een enkele bui na vrijwel droog te verlopen. Zaterdag avond draait de wind geleidelijk naar zuidelijke richtingen en neemt tijdelijk flink af. In de loop van de nacht naar zondag gaat het van het zuidwesten uit regenen en neemt de wind flink toe.

Zondag overdag is het geheel bewolkt met perioden met regen en is de wind krachtig tot hard, kracht 6 a 7 Bft. Er komen dan al uitschieters voor tot rond de 90 km per uur. Aan het einde van de ochtend draait de wind naar meer zuidwestelijke richtingen en dan kan er een uur of 6 windkracht 7 a 8 komen te staan. Er zijn dan ook zeer zware windstoten mogelijk tot om en nabij de 115 km per uur. In het begin van de avond neemt de wind dan flink af naar kracht 5 Bft en later kracht 4. De windstoten nemen af naar 60 km per uur.

Na het weekend is het minder wisselvallig met langdurige droge perioden. Naast uitgestrekte wolkenvelden kunnen we af en toe ook de zon zien schijnen en de middagtemperatuur ligt rond 8 graden Celsius. Tijdens brede opklaringen kan het in de tweede helft van de week ’s nachts op de koudste plaatsen van het Groene Hartgebied mogelijk een graad vriezen.

Bron: Meteo Gouda, zie voor de weersverwachting: www.meteo-gouda.nl/verwachting-gouda