Nooit meer huiswerk, lekker uitslapen en een uurtje later beginnen, of juist vroeg beginnen en dan met mooi weer eerder naar de Reeuwijkse Plassen of het zwembad? De meeste middelbare scholieren kunnen er alleen maar van dromen. Maar volgend schooljaar kan het in Gouda, dankzij het flexrooster op de nieuwe Antoniusmavo XL.
De Antoniusmavo XL is de derde middelbare school in de regio die volgens het flexrooster gaat werken. De huidige mavo De Meander is daartoe woensdag officieel omgevormd tot Antoniusmavo XL. De leerlingen hebben daarbij de mogelijkheid een deel van het rooster zelf in te vullen. Leerlingen zijn daardoor zelfstandiger. Ze kunnen kiezen voor extra ondersteuning of voor extra huiswerkuren.
Met het flexrooster geeft de school persoonlijk onderwijs met intensieve begeleiding, waarbij leren en doen worden gecombineerd. Het is de bedoeling dat iedereen uiterlijk om 15u15 zonder huiswerk naar huis gaat. Het Carmelcollege Gouda, waartoe de nieuwe Antoniusmavo XL behoort, gaat er vanuit dat er minder leerlingen uitvallen omdat ze met plezier naar school gaan. En er stromen meer leerlingen door naar mbo en havo.
De middelbare school aan de Groen van Prinsterersingel 49 in Gouda richt zich op leerlingen die een kader/mavo-, mavo- of mavo/havo-advies krijgen. Het is de ideale voorbereiding op een mbo-opleiding of de havo, bijvoorbeeld op het verwante Antoniuscollege. Antoniusmavo XL is vanaf schooljaar 2019 - 2020 de nieuwe mavo-leerroute van het Carmelcollege Gouda. Hiermee voegt de school een onderscheidend aanbod toe aan de keuzemogelijkheden binnen het voortgezet onderwijs in Gouda. De koerswijziging van Antoniusmavo XL gaat volgend schooljaar in. De mavo neemt geen nieuwe leerlingen op basis- of kaderniveau meer aan.