Nog steeds tropisch warm

13 August 2020, 08:50 uur
Algemeen
mainImage

Donderdag wordt wederom een tropisch warme dag met temperaturen tussen de 29 en 33 graden. Wel zullen er steeds meer wolken voorkomen en wisselen zon en wolkenvelden elkaar af. 's Middags blijft het overwegend droog, maar later op de dag kunnen zware regen- en onweersbuien voorkomen in het midden en het noorden van het land. Er waait een matige wind uit verschillende richtingen.

Donderdag schijnt de zon minder fel, door dikker wordende sluierbewolking krijgt de zon een matte, waterige uitstraling. Vanuit een zuidelijke richting stijgt de kans op een regenbui of onweersbui in de loop van de ochtend, maar waarschijnlijk houden alle plaatsen in het Groene Hartgebied het nog droog tot het middaguur. In de middag komt het hoogstwaarschijnlijk wel tot enkele regen- en onweersbuien in onze regio. Het kunnen mogelijk zware onweersbuien zijn, met hagel en zware windstoten. Wind is er niet of nauwelijks in de ochtend en in combinatie met een zeer hoge luchtvochtigheid gaat de hitte zeer drukkend aanvoelen. In de middag steekt er een zwakke zuidoostenwind (windkracht 2 Beaufort) op. De temperatuur stijgt overdag voor de buien uit naar een maximum van 32 à 33 graden Celsius in de Goudse regio.

Vanaf vrijdag neemt de wisselvalligheid verder toe en wordt het ook geleidelijk minder heet. De zon schijnt regelmatig, maar er passeren ook meerdere buien onze regio en daarbij is onweer niet uitgesloten. De hittegolf blijft in ieder geval voortduren tot en met vrijdag en ook in het weekend maxima van om en nabij 26 graden Celsius. De hittegolf is pas voorbij als de maximumtemperatuur onder 25 graden Celsius blijft steken.

Bron: Meteo Gouda, zie voor de weersverwachting: www.meteo-gouda.nl/verwachting-gouda