Woensdag is er geen sprake meer van hitte in het Groene Hartgebied. De wind waait matig (3 à 4 Beaufort) uit noordelijke richtingen en daarmee wordt aanmerkelijk koelere lucht aangevoerd. In de Goudse regio wordt het maximaal 22 graden Celsius en daarmee wordt geen zomerse dag meer genoteerd. Het weerbeeld is zonnig en het blijft droog.
Donderdag is het heerlijk zomerweer met veel zon. De wind waait matig, windkracht 3 à 4 Beaufort uit richtingen tussen noord en noordoost, daarmee wordt minder warme lucht aangevoerd. In de Goudse regio wordt het maximaal 20 graden Celsius.
Vrijdag ruimt de wind van noord naar oost en stroomt geleidelijk warmere lucht naar onze contreien. Bij een zonnig weerbeeld stijgt de temperatuur in de Goudse regio naar 23 of 24 graden Celsius. De windkracht is zwak tot matig, windkracht 2 à 3 Beaufort
Tijdens het laatste zaterdag van juni stijgt de temperatuur weer naar een tropische waarde van 30 of 31 graden Celsius. Zondag is de maximumtemperatuur met een graad of 27 voor veel mensen een stuk aangenamer. De zon is vaak te zien en blijft het droog. Wel neemt zondagmiddag en zondagavond de kans op een regenbui of onweersbui aanzienlijk toe. De wind waait uit het zuidoosten en is overwegend matig, windkracht 3 Beaufort.
Het lijkt erop dat de temperatuur vanaf zondag geleidelijk gaat dalen naar een normale middagtemperatuur van 22 graden Celsius volgende week maandag, dinsdag en woensdag. De kans op regenbuien of onweersbuien is ook dan nog zeer klein.
Bron: Meteo Gouda, zie voor de weersverwachting: www.meteo-gouda.nl/verwachting-gouda