Bewolkte ochtend, later op de dag zonnig

28 June 2019, 08:19 uur
Algemeen
mainImage

Het wordt vrijdag over het algemeen een zonnige dag. In de vroege ochtend is het op veel plekken bewolkt. Er staat een zwakke tot matige wind. In de loop van de dag verdwijnen de wolkenvelden en breekt de zon door. De maximumtemperaturen variëren van 19 graden in het noorden, tot 28 graden lokaal in het zuidoosten van Nederland. Op zaterdag worden tropische temperaturen verwacht. De maximale temperaturen variëren dan van 25 graden op de Waddeneilanden, tot 35 graden plaatselijk in de Achterhoek en Limburg.

Vrijdagochtend is het bewolk, maar wordt het snel zonnig. De temperatuur stijgt in een rap tempo en halverwege de ochtend is het al 18 graden Celsius in Gouda en de omliggende dorpen. De noordooster is zwak, windkracht 2 Beaufort.

Vrijdagmiddag schijnt de zon eveneens uitbundig. Het wordt zomers warm met circa 28 graden Celsius. In het Reeuwijkse plassengebied is het met 26 graden Celsius een iets koeler. Er waait een zwakke tot matige noordooster, windkracht 2 à 3 Beaufort.

Vrijdagavond blijft het tot zonsondergang zonnig. Rond zonsondergang is het in de Goudse regio nog vrij warm met 21 graden Celsius. In de nacht naar zaterdag blijft het onbewolkt en helder en koelt het af naar circa 11 graden Celsius in de Goudse regio. De noordooster blijft zwak tot matig, windkracht 2 à 3 Beaufort.

Zaterdag wordt het tropisch warm met 30 of 31 graden Celsius. Een maximumtemperatuur van 21 graden Celsius is normaal in deze tijd van het jaar. De zon schijnt opnieuw uitbundig, er is geen wederom geen wolkje te bekennen in ons regionale  luchtruim. Er waait een zwakke tot matige naar zuidoost ruimende wind met een kracht van 2 à 3 op de schaal van Beaufort. In de avond blijft het nog lang warm, halverwege zaterdagavond is het op waarnemingshoogte (1,50 meter) nog circa 27 graden Celsius buitenshuis.

Zondag waait er een matige westenwind (3 Beaufort), waardoor het niet meer zo heet is dan op zaterdag. In het Groene Hartgebied wordt het op uitgebreide schaal nog 27 graden Celsius. In het uiterste westen van het Groene Hart wordt het met 25 graden Celsius ook nog een zomerse dag. Er is veel ruimte voor de zon, maar in de loop van de dag worden er ook stapelwolken gevormd. Het blijft in ieder geval droog.

Begin volgende week wordt het tijdelijk koeler. Er is een mix van zon en stapelwolk/sluierwolken. Maandag en dinsdag worden de koelste dagen van de week met circa 21 graden Celsius in de Goudse regio. Vanaf woensdag stijgt de temperatuur waarschijnlijk weer naar maxima tussen 23 en 26 graden Celsius.

Bron: Meteo Gouda, zie voor de weersverwachting: www.meteo-gouda.nl/verwachting-gouda